YILIK İŞLETME CETVELİNİ VERMEYEN İŞLETMEYE 835 TL CEZA

Tarih : 09 Nisan 2015

Yıllık işletme cetvelini vermeyen sanayi işletmelerine 835 TL idari para cezası uygulanacağı için 30 NİSAN 2015 tarihinden önce üyelerimizin yıllık işletme cetvelleri ilan olunur.

DUKİAD Başkanı Ercan BAL, ÜYELERİNİ YILLIK iŞLETME CETVELLERİNİ ZAMANINDA VERMELERİ KONUSUNDA UYARDI.

Ercan BAL;

”6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. maddesine göre Sanayi Sicil Belgesine sahip firmalar, aynı kanunun 5. maddesine göre bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini her yıl sonundan itibaren en geç 4 ay içinde İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne vermesi gerekiyor. Sanayi işletmeleri, her yıl nisan ayı sonuna kadar verilmesi zorunlu olan Yıllık İşletme Cetvelini,’sanayisicil.sanayi.gov.tr’ internet adresinden kullanıcı kaydı yapıldıktan sonra girilebilecek.
2014 yılına ait yıllık işletme cetvelini nisan ayı sonuna kadar vermeyen firmalara 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 5. maddesi gereği 835 TL idari para cezası uygulanacak. Üyelerimizin mağdur olmaması için Yıllık İşletme Cetvellerini zamanında vermelerini rica ederim.” dedi.

ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYRULUR.

 

Kategori : Genel, Manşetler - Etiketler :, , , , ,

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

RSS ÜYELERİMİZDEN GELEN İLANLAR

  • Yazar: DUKİAD 03 Haziran 2013
    Eldeki veriler ile hazırlanan üyeler bölümümüzdeki fotoğraf ve bilgilerinizi güncellemek iiçin derneğimize müracat etmeniz rica olunur.
    DUKİAD

KERESTECİLİK.COM İLETİŞİM PANELİ

DÖVİZ KURLARI

Döviz

IP ADRESİNİZ