Orman Bölge Müdürümüz Dursunbey’de

Tarih : 15 Temmuz 2013

ercan

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin YALÇIN, Dursunbey’e geldi. DUKİAD Başkanı Ercan BAL ve yönetim kurulu üyeleri YALÇIN’ı ziyaret etti, Müdürlüğün bazı emvallerde rampa satışı yapmak istemesi istişare edildi.

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin YALÇIN, Dursunbey’e geldi. YALÇIN, Orman İşletme Müdürlüklerine ziyarette bulundu. Müdürlüğün bazı emvallerde rampa satışı yapmak isteği üzerine istişarede bulunuldu.

Dursunbey Keresteciler Derneği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, zaten zor durumda olan Keresteci esnafının rampa satışı yapılması halinde sıkıntı yaşayacağını, satışların zor yapıldığı şu dönemde rampa satışı olan emvalin satılmasının ise imkansız olduğunu belirttiler.

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin YALÇIN’ı Orman İşletme Müdürlüğünde ziyaret eden DUKİAD yönetimi, geçtiğimiz aylarda atanan Bölge Müdürüne hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Göreve başlamaların yakın bir geçmişte aynı zaman dilimine denk gelmesi yüzünden karşılıklı hayırlı olsun ziyaretinde bulunulamadığı belirtilen görüşmede karşılıklı iyi niyet dilekleri iletildi.

İşletme Pazarlama Şube Müdürü Ahmet MİZAN ile Dursunbey ve Alaçam Orman İşletme Müdürlerinin de hazır bulunduğu görüşmede, Bölge Müdürü YALÇIN, satılmayan emvalin rampa satışı yapılması konusundaki düşüncelerini bildirdi.

YALÇIN; Şu an için satılmayan emvalin rampa satışı yapılması düşünülmekte, bu satışlarda fiyatların depoya oranla düşük tutulacağı ve diğer emvallerin de rampa satışı yapılması sonucu tüccarın karlı olacağı inancındayız. Dursunbey’in özel şartlarından dolayı bu düşüncemizi esnafla istişare ederek yapmak istedik. dedi.

DUKİAD Başkanı Ercan BAL, Keresteci esnafının içinde bulunduğu zor durumu dile getirerek, esnafımız şu anda İthal kereste ile rekabet açısından mücadele vermekte, ihalelerin durumunu görmektesiniz, Rampa satışı yapmak, zaten zor durumda olan esnafa ikinci bir darbe vurmak olacaktır dedi.

Ercan BAL, esnafın nakliye ve sarma yüzünden şu ortamda çevre İl ve İlçe İşletmelerini mecbur kalmadıkça tercih etmediğini, ayağında olması sebebiyle Dursunbey İşletmelerini tercih ettiğini, ancak rampa satışı yapılması halinde sarıcı ve nakliye ücretleri yüzünden maliyetin artacağı, fiyatlar rampa satışında ucuz tutulsa bile, esnafa depodaki satışın çok üstünde maliyet getireceğini belirterek, esnaf için rampa satışının büyük bir darbe olacağını söyledi.

DUKİAD Yönetim kurulu, rampa satışının esnaf için büyük sıkıntı yaşatacağını belirtti. Ayrıca tomruk depolarındaki yolların yapılmasını, tarlabaşı deposunda kış aylarında yaşanan sıkıntıların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını talep etti.

Satılmayan malın rampa satışı yapılmak istendiğini, esnaf istemedikten sonra diğer emvallerin rampa satışının yapılmayacağını söyleyen YALÇIN, esnaf bizim müşterimiz, bizler konu hakkında istişarede bulunmak için buradayız dedi. Sohbet ortamında geçen görüşmede, Balıkesir Orman Bölge Müdürü Hüseyin YALÇIN, İlçedeki Kereste sektörü hakkında DUKİAD yönetiminden bilgi aldı. DUKİAD Başkanı Ercan BAL, Bölge Müdürü YALÇIN’ı müsait bir zamanlarında tekrar İlçemize beklediklerini ve kendilerini Dursunbey’de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

HÜSEYİN YALÇIN

Balıkesir Orman Bölge Müdürü
            1962 Mersin Anamur’da doğdu.
            1988 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Mezun oldu.
            1989-1991 Anamur İşletme Müdürlüğünde Mühendis
            1991-1994 Sinop Orman İşletme Müdürlüğünde Ahmetyeri İşletme Şefi
            1994-1998 Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü Göktepe ve Çamlıca İşletme Şefi
            1998-2001 Kızılcahamam İşletme Müdürlüğü Yıldırım İşletme Şefi
            2001-2002 Artvin Yusufeli İşletme Müdür Yardımcısı
            2002-2003 Isparta Eğiridir İşletme Müdür Yardımcısı
            2003-2005 Ermenek Orman İşletme Müdürü
            2005-2009 Aydın Orman İşletme Müdürlüğü
            2009-2013 İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
            08.04.2013 tarihinde Balıkesir Orman Bölge Müdürü olarak göreve başladı.
            İyi derece de İngilizce bilmektedir.
bolgemuduru-1

 

Kategori : Genel, Manşetler - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

RSS ÜYELERİMİZDEN GELEN İLANLAR

  • Yazar: DUKİAD 03 Haziran 2013
    Eldeki veriler ile hazırlanan üyeler bölümümüzdeki fotoğraf ve bilgilerinizi güncellemek iiçin derneğimize müracat etmeniz rica olunur.
    DUKİAD

KERESTECİLİK.COM İLETİŞİM PANELİ

DÖVİZ KURLARI

Döviz

IP ADRESİNİZ