Bakanlığımıza ve Hükümetimize Teşekkür

Tarih : 17 Şubat 2015

orman-ve-su-isleri-bakanligi-logoOrman İşletmelerine verilen Banka teminat mektuplarının kredi kartı ile ödenmesi uygulamasına son verileceği haberleri üzerine Bakanlığımıza yazdığımız dilekçemiz netice verdi.

DUKİAD Başkanı Ercan BAL, uygulamanın sona ermesinin kısa süre içerisinde büyük sıkıntılar doğuracağını dile getirmek üzere Orman ve Su İşleri Bakanlığı İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı Kenan AKYÜZ ve Mali İşler Daire Başkanı ile telefon ile görüşme yapmış, ayrıca Bakanlığa aşağıda örneği görünen dilekçe ile müracaatta bulunmuştu. Bunun yanında AK Parti İlçe Başkanı Halil DEMİR ile de görüşerek kendilerinden konu ile ilgili girişimde bulunulmasını talep etmişlerdi.

Gerek yapılan telefon görüşmeleri gerek Bakanlığa verilen dilekçeler gerekse İlçe Başkanımızın girişimleri sonucunda esnafımızın mağduriyetinin önlenmesi adına kredi kartı ile teminat mektubu ödemelerine 25 HAZİRAN 2015 tarihine kadar devam edilmesi, uygulamanın bu tarihten sonra kaldırılması kararı çıktı.

Aynı zamanda 9 aylık teminat mektuplarının 7 aya indirilmesi ve 3 aylık teminat mektubu ile yapılacak olan satışlardan mektup faizi alınmadan peşin satış şeklinde yapılacağı kararı bizleri mutlu etti.

Konu ile ilgili müracaatlarımızı dikkate alarak esnafımıza yardımcı olmasından ve talep edilen sürenin verilmesinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza sayın Bakan ve Bakan yardımcılarımıza, İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı Kenan AKYÜZ ve Mali İşler Daire Başkanımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

KONU İLE İLGİLİ DAHA ÖNCEKİ HABERİMİZ

Mektupların Kredi Kartıyla Ödenmesine Devam Edilmesi İçin Süre Tanınması Hk.

Tarih : 29 Ocak 2015

Son bir hafta içerisinde Orman İşletmeleri tarafından müşterilerine mektupların kredi kartı ile ödenmesine son verildiği haberleri üzerine DUKİAD olarak Orman Bakanlığı İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı Kenan AKYÜZ ve Mali İşler Daire Başkanı ile yaptığımız görüşmelerde konuyu dile getirerek esnafın durumunu kendilerine ilettik, ayrıca Bakanlığa bir dilekçe ile başvurarak durumu izah ettik ve konu ile ilgili Bakanlığımızdan süre talebinde bulunduk.

Ak Parti İlçe Başkanımız Halil DEMİR’den de konuyu Bakanlığa iletmesi ve girişimde bulunması için ricada bulunduk.

Bakanlığımızın konuyu değerlendirerek başvurumuza olumlu cevap vereceği temennisi ile.

dilekçe

Kategori : Genel, Manşetler - Etiketler :, , , ,

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

RSS ÜYELERİMİZDEN GELEN İLANLAR

  • Yazar: DUKİAD 03 Haziran 2013
    Eldeki veriler ile hazırlanan üyeler bölümümüzdeki fotoğraf ve bilgilerinizi güncellemek iiçin derneğimize müracat etmeniz rica olunur.
    DUKİAD

KERESTECİLİK.COM İLETİŞİM PANELİ

DÖVİZ KURLARI

Döviz

IP ADRESİNİZ